Witamy serdecznie. WWW niepełnosprawni śląsk pl.Po zaznaczeniu wybranego fragmentu ikliknięciugłośniczkatreśćodczytalektor   Click to listen highlighted text! Witamy serdecznie. WWW niepełnosprawni śląsk pl.Po zaznaczeniu wybranego fragmentu ikliknięciugłośniczkatreśćodczytalektor Powered By GSpeech
12012022Cz
Last updateWt, 01 Lip 2014 9am

 1 lipca 2014 roku wejdą w życie nowe przepisy dotyczące kart parkingowych dla osób niepełnosprawnych, uprawniających m.in. do parkowania w specjalnie oznakowanych kopertach. Obecnie obowiązujące karty stracą ważność 30 listopada br. Nowa karta będzie miała charakter czasowy, z terminem ważności ustalonym na maksymalnie 5 lat. Zmieni się także organ wydający dokument – zgodnie z nowelizacją przepisów będzie nim przewodniczący powiatowego zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności.

CZYTAJ WIĘCEJ: ZMIANY W PARKOWANIU

AKTUALNOŚCI

Zmień wielkość tekstu:

10.09.2014

Chorzowskie Stowarzyszenie Pomocy SERCE zaprasza do udziału w projekcie "Promocja równych szans" dla pracowników, członków, wolontariuszy organizacji, stowarzyszeń, fundacji działających na rzecz integracji społecznej. Projekt dofinansowany jest ze środków programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich MPiPS na lata 2014-2020. 

Celem jest promowanie aktywnej integracji społecznej poprzez zaangażowanie społeczności lokalnej w aktywne działanie. Projekt realizowany jest w okresie od 1 lipca 2014 do 30. czerwca 2016.

W ramach projektu uczestnicy biorą udział w:

- coaching,

- warsztaty motywacyjno-integracyjne,

- konferencje dotyczące aktywnej integracji,

- szkolenia - jak radzić sobie z wypaleniem zawodowym,

- indywidualne doradztwo psychologiczne.

Zgłoszenia można dokonać w biurze projektu przy ulicy Powstańców 70/3 w Chorzowie. 


E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Telefon: 32 245 86 54  

 

08.09.2014

Bezpłatne badania w Chorzowie: bezpłatne porady lekarzy specjalistów, psychologa, dietetyka, a także bezpłatne badania m.in. poziomu TSH, EKG czy KTG dla kobiet w ciąży - wszystko to w ramach Chorzowskiego Dnia Promocji Zdrowia, który odbędzie się 27 września w Zespole Szpitali Miejskich przy ul. Strzelców Bytomskich 11. Zobacz szczegółowy program!

Chorzowski Dzień Promocji Zdrowia odbędzie się 27 września, w godzinach od 9 do 13. W tym dniu będzie można skorzystać z bezpłatnych porad: 

- lekarzy specjalistów w zakresie medycyny rodzinnej, kardiologii, urologii (porada urologiczna ogólna oraz dotycząca nietrzymania moczu), specjalistów fizjoterapii (w tym dotyczące schorzeń naczyń) 

- psychologów (w tym specjalistów terapii uzależnień) 

- dietetyka 

- położnej (w tym porady laktacyjne) 

- protetyka słuchu.

 

Uczestnicy będą mogli skorzystać także z bezpłatnych badań: 

- pomiary poziomu glukozy, cholesterolu ogólnego oraz TSH we krwi 

- pomiary ciśnienia tętniczego krwi 

- EKG (elektrokardiografia) serca, USG (ultrasonografia) jamy brzusznej 

- KTG (kardiotokografia) dla kobiet w ciąży 

- pomiary zawartości tlenku węgla w wydychanym powietrzu (szczególnie ważne dla osób palących tytoń) 

- badania słuchu 

- diagnostyka chorób oczu: zaćmy, AMD-zwyrodnienia plamki żółtej; badanie OCT-(ocena przedniego i tylnego odcinka oka), refrakcji i dna oka, ciśnienia wewnątrzgałkowego 

- badania w kierunku wykrycia wad postawy.

Będzie można wziąć także udział w różnych wykładach i prezentacjach: 

- drenaż pneumatyczny, aquavibron, laseroterapia punktowa, kinesiotaping, 

- miniszkoła rodzenia 

- ćwiczenia na fantomie do nauki resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO) 

- SIMINPLUS (informacje nt. metody leczenia nietrzymania moczu) 

- prezentacja oferty wsparcia psychologicznego w Chorzowie 

- prezentacja materiałów edukacyjnych nt. zdrowego stylu życia 

- wykłady multimedialne i konkurs z atrakcyjnymi nagrodami

/źródło: http://chorzow.naszemiasto.pl/artykul/bezplatne-badania-w-chorzowie-27-wrzesnia-w-zespole,2411653,art,t,id,tm.html /

 

14.08.2014 

Możliwość przejażdżki wózkiem inwalidzkim – z taką nietypową propozycją spotkali się kierowcy, którzy bezprawnie zaparkowali na miejscu dla osób niepełnosprawnych. 14 sierpnia przed jednym z chorzowskich marketów funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, chorzowskiej drogówki  i straży miejskiej wraz z przedstawicielem Młodzieżowej Służby Ruchu Drogowego przeprowadzili akcję "uwalniania" miejsc dla niepełnosprawnych. - W zaledwie dwie godziny 6 kierowców złamało przepisy. Ich wymówki były różne. Przyłapani na gorącym uczynku najczęściej tłumaczyli, że zajęli miejsce tylko na chwilę lub że czekają na właściciela karty, który jest jeszcze w sklepie. Ten jednak nigdy się nie zjawiał – przyznaje asp. Arkadiusz Bień z chorzowskiej policji. Działania, mające na celu „zdyscyplinowanie” kierowców, zbiegły się z wejściem w życie nowych przepisów dotyczących kart parkingowych dla niepełnosprawnych. Zgodnie z nowelizacją, karty przestały być bezterminowe. Wprowadzono także wysokie kary - do 2 tys. złotych za posługiwanie się dokumentem przez osoby nieuprawnione.

/źródło: Biuro prasowe Urzędu Miasta Chorzów - chorzow.eu/

 

19.05.2014

- Dziękuję włodarzom miasta, że w tak przychylny sposób podchodzą do jednego z ważniejszych problemów społecznych jakim jest zatrudnienie osób z niepełnosprawnością. Muszę przyznać, że to niestety rzadkość wśród samorządów. Przykład chorzowskiej firmy „Limatherm Components”, w której dziś gościłem, to dowód na to jak świetnie mogą prosperować zakłady z taką kadrą – przyznał Jarosław Duda, Wiceminister Pracy i Polityki Społecznej, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych. Już po raz czwarty, w Chorzowskim Centrum Kultury, odbył się organizowany przez Powiatowy Urząd Pracy Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych. W spotkaniu udział wzięli: Poseł na Sejm RP Marek Plura, Przewodniczący Rady Wojewódzkiej Śląskiego Oddziału Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych Józef Bodziony, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Chorzowie Jerzy Kędziora, Dyrektor Śląskiego Oddziału PFRON Anna Wandzel, Przewodniczący Zespołu ds. Osób Niepełnosprawnych przy Marszałku Województwa Śląskiego Tomasz Jakubiec oraz włodarze miasta. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy i bieżącymi projektami realizowanymi na rzecz osób niepełnosprawnych. Mogli także zasięgnąć specjalistycznych porad, m.in. na stanowiskach: Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Państwowej Inspekcji Pracy i Urzędu Skarbowego.

/źródło: Biuro prasowe Urzędu Miasta Chorzów - chorzow.eu/

 

07.05.2014

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie "Asystent szyty na miarę", który wprowadzi na rynek pomocy społecznej asystentów osoby niepełnosprawnej w oparciu o wolontariat. Szczegóły na temat naboru uzyskają Państwo w biurze Fundacji przy ulicy Wolności 98 oraz pod numerem telefonu 32 771 89 26. Zapraszamy do kontaktu!

 

05.05.2014

Centrum Pomocy Dziecku z ramienia ŚLĄSKIEGO CENTRUM REHABILITACJI SPOŁECZNEJ

Ogłasza nabór do pilotażowego programu fundacyjnego Akademia Superspecjalisty - Wrzesień 2014

Misja Społeczna: Pomagamy-Wymagamy!

1.Całościowe rozpoznanie potrzeb dziecka niepełnosprawnego w jego środowisku społecznym.

2.Pogotowie doradcze w sytuacjach  niepowodzeń społecznego funkcjonowania-wspólne poszukiwanie rozwiązań metodą małych kroków.

3. Sporządzanie indywidualnych planów aktywności rozwiązujących problem określony na bliski i daleki cel oraz ich ewaluacja, wyciąganie wniosków na przyszłość.

Odbiorcy:

Podopieczni fundacji- dzieci z orzeczoną niepełnosprawnością, zdrowe dzieci  wychowujące się w rodzinach obciążonych niepełnosprawnością, rodzice  i opiekunowie dzieci którzy skontaktują się z fundacją z problemem zagrażającym wykluczeniem społecznym.

Sposób pierwotnej pomocy: 

Osobiste zgłoszenie problemu z inicjatywy rodzica, doradczy dyżur telefoniczny, mobilny kontakt ekspertów przez portal.

Inicjatywa społecznej pomocy: 

1.Obszerny wieloaspektowy wywiad społecznego funkcjonowania, skierowany na inicjatywę zaradczą osoby która  zgłasza się z problemem.

2.Plan naprawczy motywująco-inspirujący do działania.

3.Zdobywanie nowych kompetencji radzenia sobie z sytuacją trudną z zastosowaniem indywidualnej rozmowy, warsztatów w zakresie rozwoju osobistego, wzmacnianie kompetencji “miękkich” które mają związek z umiejętnościami społecznymi.

Zgłoszenie do udziału w programie fundacyjnym przyjmuje Joanna Przyłucka

Telefon Orange: 504-816 -116 

Telefon Play: 791-07-07-68

 

Sportbook sites http://gbetting.co.uk/sport with register bonuses.
Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech